Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání
Pohodový Gurmánský zájezd Alsasko na kole - Francie - Alsace

Pohodový Gurmánský zájezd Alsasko na kole

Francie » Alsace

, Hotel starstarPohodový Gurmánský zájezd Alsasko na kole

Počet termínů:

1 termín / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Polopenze

Doprava:

autobus -

Počasí:Pohodový cyklistický zájezd od kraje vína, známého Alsaska pod pohořím Vogézy. Čekají Vás příjemné trasy přes tradiční vinařské obce, tolik typické svou hrázděnou architekturou a cesty mezi zdánlivě nekonečným vinohrady, v příjemně mírně zvlněné krajině. Během cesty navštívíte celu řadu vinných sklepů, ať už na doporučení našich průvodců nebo prostě ty, které Vás osloví. K dispozici máte po celou dobu doprovodný mikrobus, kam si můžete případně ukládat vína, která jste se rozhodli nakoupit si domů.

Alsasko ovšem není jen víno, vyrábí se tu třeba skvělé sýry, jejichž výrobnu také navštívíme. Hlavně se jedná o neuvěřitelně malebnou oblast, kde jsou malá městečka a vesnice rozprostřeny pod horami a mezi vinohrady. Obzvlášť krásné je centrum města Colmar, na břehu je zde řada tradičních malých restaurací či kaváren, jež mají svou neopakovatelnou atmosféru.

Ubytování během tohoto zájezdu je v příjemných rodinných pensionech se snídaní, z místních produktů, která už bývá sama o sobě zážitkem. Navíc pro Vás připravujeme i skvělé grilování na zahradě pensionu.
Zájezdy pořádáme při obsazení minimálního počtu 4 osob.
Technická náročnost
Nízká - Chůze po zpevněných cestách, jízda na kole po mírně zvlněných cyklostezkách zpravidla kolem řek
Fyzická náročnost
Střední – Fyzická aktivita do 6 hodin denně ojediněle i více
1.den
Odjezd z ČR

Odjezd z ČR v ranních hodinách, přejezd přes Německo, Strassburg do Francie, městečka Kinzheim. Po příjezdu ubytování v pensionu a možnost vyjížďky na kole nebo návštěva majestátní pevnosti Haut Königsbourg.
2.den
Kinzheim - Colmar, ca. 45 km

Krátce po startu dojedeme do krásného města Sélestat. Říká se, že odtud pochází tradice vánočního stromku. Před několika lety bylo město a jeho názvy označeny dvojjazyčnými místními názvy a cedulemi, díky tomu bylo jednou z prvních obcí ve Francii s německými názvy. Trasa pokračuje dále směrem na Colmar, který je považován za jedno z nejkrásnějších měst v zemi.

Ubytování na dvě noci v Linthal, poblíž města Colmar.
3.den
Jednodenní výlet Munsteru, ca. 50 km

Na kraji Colmaru jsme již uprostřed vinic alsaské vinné stezky. Malebná cyklostezka s nádherným výhledem na pohoří Vogézy vede směrem k městečkům Ingersheim a Türkheim. Na cestě dál sledujeme linii vesnic a malých opevnění dále do Munster, kdysi hrdého královského města. Irští mniši v klášteře vyvinuli recept na zdejší slavný sýr. Zpět do Colmaru se vrátíme po jižních vinařských stezkách.
4.den
Colmar - Guebwiller, ca. 40 km

Podél alsaské vinné stezky projedeme na kolech přes malé vinařské obce s mnoha typickými hrázděnými domy a středověkými centry. Trasa vede okolními vinicemi,mezi nimi můžete najít vynikající a dobře známé lokality, takže neváhejte u některého z místních vinařů ochutnat ryzlink rýnský nebo Crémant d'Alsace. V Alsasku nejsou tak vysoce ceněny, ale pro tuto oblast jsou velmi typická vína Sylvánské zelené a Muškát.
5.den
Guebwiller - Mulhouse, ca. 50 km

Pokračujeme na kole dále po vinné stezce do města Thann s jeho slavnou gotickou katedrálou. Trasa mezi jezery a malými řekami nás vede dále do univerzitního města Mulhouse (Mylhúzy) s největší sbírkou historických automobilů na světě nebo muzeem železnice a elektrifikace. Město nemá na rozdíl od jiných v oblasti středověký charakter, ale stojí na plánovaném rozvoji města v 18. a začátku 19. století a právě to dává městu zvláštní kouzlo.

Ubytování dvě noci v Labaroche.
6.den
Mulhouse Ferrette, ca. 50 km

Po tolika dojmech z kulturní krajiny přijde určitě vhod tichá krajina Sundgauvian. Od Altkirchu dál, Vás bude provázet krajina lesů a jezer směrem k malému městečku Ferrette, úpatí pohoří Jura. Město bylo založeno asi před 900 lety a dnes má téměř 1000 obyvatel. To nejlepší náš čeká ke konci dne, krásná zřícenina Hohenpfirt. Odtud nás čeká odjezd do ČR.
7.den
příjezd do ČR v časných ranních hodinách

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.