Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání
Penzion Pod Radnicí - Česká republika - Jižní Čechy

Penzion Pod Radnicí

Česká republika » Jižní Čechy

Český Krumlov, Penzion starstarstarPenzion Pod Radnicí

Počet termínů:

14 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Snídaně

Doprava:

vlastní -

Počasí:Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Český Krumlov - Penzion POD RADNICÍ
Poloha
v klidném prostředí, 20 m od náměstí s krásným výhledem na zámeckou věž. Český Krumlov se nachází zhruba 25 km jižně od Českých Budějovic. Rozkládá se pod hřebenem Blanského lesa a protéká jím řeka Vltava. Jedná se o významné turistické centrum Jižních Čech. Středověké centrum města, které obklopuje meandry Vltavy, je od roku 1963 městskou památkovou rezervací a od roku 1992 je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. V roce 2003 bylo městskou památkovou zónou vyhlášeno předměstí Plešivec (jižně od historického jádra).
Vybavení ubytovacího zařízení
restaurace, venkovní posezení, Wi-Fi (zdarma), pro děti - postýlka, stolička a strava; akceptace platebních karet
Vybavení pokoje
2lůžkové pokoje, 3lůžková studia, 3 a 4lůžkové apartmány, vlastní soc. zařízení (sprcha nebo vana, WC), TV-SAT, Wi-Fi (zdarma), vybavený kuch. kout (Studio 1/3), samostatná kuchyň (APT 2/4), lednice, minibar, možnost přistýlky (APT)
Stravování
snídaně (bufet)
Sport a volný čas
Sport: v okolí (do 1 km) - tenis, squash, kuželky, fitness, sauna, tělocvična, fotbalové hřiště, plavecký bazén, půjčovna kol a lyží, značené trasy pro pěší a cykloturistiku, ski areály: Lipno, Hochficht. Přírodní zajímavosti: Běleňská lípa - Zajímavý osud má lípa v Běleni nedaleko Malšína. Strom o obvodu dvanáct a půl metru byl údajně vysazen kolem roku 1200 a je označován za nejstarší lípu v jižních Čechách. Čertova stěna a Luč - Chráněné území leží po obou stranách toku řeky Vltavy na příkrých balvanitých svazích jejího kaňonovitého údolí. Strmou skálu plnou obrovských kamenů, nazývanou též kamenné moře, stvořil podle legendy sám ďábel. Místo je jako stvořené k romantickému výletu. Chráněná krajinná oblast Blanský les byla zřízena 12. prosince 1989 vyhláškou Ministerstva kultury ČR na ploše 212 km2. V oblasti je vyhlášeno 19 zvláště chráněných území a 18 památných stromů. Území je rozděleno do 3 zón s ohledem na přírodní hodnoty oblasti. Plechý a Plešné jezero - Plešné jezero je jedním z pěti ledovcových jezer na české straně Šumavy.Jezero je elipsovitého tvaru o délce 540 m a šířce 150 m, má rozlohu 7,48 hektarů a maximální hloubka činí 18,3 m. Asi 200 metrů od hráze jezera se rozkládá 6 hektarové kamenné moře ledovcového původu. Nad hladinou jezera se tyčí skalní Jezerní stěna vysoká asi 330 m. Nad jezerem se vypíná Plechý, který je nadmořskou výškou 1378 m nejvyšším vrcholem české strany Šumavy. Žofínský prales spolu s nedaleko ležícím dalším pralesem Hojná Voda jsou nejstaršími rezervacemi střední Evropy. Chráněné území Žofínský prales je zařazené do nejvyšší kategorie ochrany - národní přírodní rezervace. Leží ve střední části Novohradských hor. Kleť - Pokud už jste zhlédli všechny památky ve městě, vydejte se na výlet nenarušenou přírodou na Kleť, nejvyšší vrchol CHKO Blanský les. Po výšlapu, výjezdu na kole nebo lanovkou budete odměněni krásným výhledem do okolí. Za příznivého počasí je vidět až na alpské vrcholky. Na vrchol Blanského lesa Kleť je možné se dopravit sedačkovou lanovkou, jejíž dolní stanice se nachází v Krasetíně nedaleko obce Holubov. Provoz lanové dráhy byl zahájen 1.7.1961. Observatoř Kleť - je určená pro odborná astronomická pozorování vyžadující kvalitní pozorovací podmínky. Je nejvýše položenou astronomickou observatoří v Čechách. Známá je výzkumem planetek (asteroidů) a komet, včetně objevů dosud neznámých těles.
Cena zahrnuje
1x ubytování se snídaní, místní poplatek
Cena nezahrnuje
dopravu, komplexní cestovní pojištění (10,- Kč/os./den)

Umístění ubytovacího zařízení v mapě má pouze informativní charakter a je poskytováno bez záruky.

Nahrávám...