Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání
Osvětim - Polsko

Osvětim

Polsko

,Osvětim

Počet termínů:

2 termíny / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Bez stravy

Doprava:

autobus -

Počasí:Popis


Město Osvětim je smutně proslulé díky nacistickému koncentračnímu táboru Osvětim (neboli německy Auschwitz) z 2. svět. války. V městě Osvětim je dodnes jako pozůstatek železnice a v okolí několik výrobních závodů. Koncentrační tábor Osvětim byl založen v bývalých kasárnách polské armády v Osvětimi a byl postaven za účelem tzv. „konečného řešení židovské otázky“. Koncentrační tábor Osvětim se skládal z 3 hlavních táborů a více než 40 podtábory. Tři hlavní koncentrační tábory vznikaly postupně: Osvětim (Auschwitz), Březinka (Birkenau), Monovice (Monowitz). V Osvětimi tedy vznikl největší vyhlazovací tábor. Během 2. svět. války bylo v Osvětimi zabito více než 1,1 milionů lidí.

Jak probíhá cesta autobusem:

Před odjezdem z ČR autobus sváží klienty téměř z celé Moravy. Svoz začíná z Hodonína kolem 1-2. hod. ranní a končí ve Frýdku-Místku kolem 6. hod. ranní. Časy jsou orientační a mohou se měnit. Naší snahou je vyjít vstříc Vám, našim klientům, a umožnit tak pohodlné cestování ze svého města. Upozorňujeme také na možnost přestupu do jiného autobusu na území ČR.

Program:

nejdříve se pojedeme podívat do nacistického koncentračního tábora Osvětim. Zde bude procházka s česky mluvícím průvodcem (popř. českým překladatelem). Následně se přesuneme i s průvodcem (překladatelem) do 3 km vzdálené Březinky (německy Birkenau). Celá procházka trvá cca 3,5 hodiny. Předpokládaný odjezd z Osvětimi je okolo 14:00.

Cena zahrnuje:

autobusovou dopravu z Frýdku-Místku a Ostravy, průvodce, vstupné, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje:

nástupní místa za poplatek Olomouc 100 Kč, Uherské Hradiště, Kroměříž, Přerov, Prostějov 150 Kč, Zlín, Kyjov a Hodonín 200 Kč, Břeclav 250 Kč, Brno 350 Kč.

Pokoje
Sedadlo

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.