Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání
Madrid - Toledo - Španělsko - Španělsko pevnina - Centrální Španělsko - Toledo


Madrid - Toledo

Počet termínů:

2 termíny / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Bez stravy

Doprava:

letecky Praha

Počasí:

Dnes Počasí v Toledo - transparent 11°C
Zítra Počasí v Toledo - transparent 3 - 10°C
17.12. Počasí v Toledo - transparent 1 - 8°C
18.12. Počasí v Toledo - transparent -2 - 6°C


Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Madrid - Toledo, letecky
Kategorie hotelu: ***
Madrid má celou řadu zajímavých památek, ale je také místem, kde se výborně nakupuje. A Toledo patří k nejkrásnějším historickým městům Španělska.
Program
Program zájezdu.den - 1. den: Odlet Praha, přílet Madrid. Ubytování v hotelu. V podvečer prohlídka centra města. Projdete se od Puerta del Sol (Sluneční brány) až na hlavní madridské náměstí, Plaza Mayor.
2. den: Dopoledne pokračování prohlídky města. Navštívíte Královský palác (Palacio Real) i přilehlou katedrálu Almudena. Odpoledne mohou milovníci umění zamířit k proslulé galerii Prado, naopak sportovní fanoušci patrně nevynechají návštěvu fotbalového stadionu Realu Madrid.
3. den: Celodenní výlet do Toleda. Dopoledne odjezd vlakem z madridského nádraží Atocha do Toleda, jízda trvá cca 40 minut. V Toledu vás čeká středověké městské opevnění, kamenné křivolaké uličky, malebná náměstí i přepychové paláce. Z náměstí Zocodover, původně dobytčího trhu, se vydáme k dominantě města, Alcázaru, v němž dnes sídlí vojenské muzeum. Navštívíme rovněž monumentální katedrálu, perlu vrcholné španělské gotiky a kostel Santo Tomé, v němž je vystaveno jedno z nejznámějších děl slavného El Greca, Pohřeb hraběte Orgaze. Zastavíme se rovněž u překrásného kláštera San Juan de los Reyes, který nechala postavit Isabela Kastilská a Ferdinand Aragonský. Večer návrat zpět do Madridu.
4. den: Dopoledne volno, které můžete využít k nákupům na proslulé Grand Via nebo k návštěvě dalších madridských muzeí. Nabízí se např. muzeum Reina Sofia s proslulým Piccasovým obrazem Guernica. Kolem poledne odjezd na letiště a odlet zpět do Prahy.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.